, Wrocław
Przyjazd
Wyjazd

Atrakcje

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Z powodzeniem można wybrać się tu na spontaniczny wyjazd bez konkretnego planu, gdyż miasto oferuje szereg atrakcji i nie sposób się tu nudzić. Mnogość restauracji, kawiarenek i atrakcji to wystarczające powody, by już teraz zarezerwować nocleg we Wrocławiu. Poniższa lista to tylko potwierdzenie tych słów:

Rynek

Zachęca urokiem zabytkowych kamienic oraz klimatem europejskiej metropolii. Jeden z największych i najpiękniejszych rynków w Europie przyciąga między innymi swym imponującym ratuszem. 66-metrowa wieża ratuszowa to przykład późnogotyckiej architektury. Rynek urzeka swym niepowtarzalnym klimatem i skupia nie tylko turystów, ale i mieszkańców. To niepodważalny powód, by wybrać hotel we Wrocławiu właśnie w jego pobliżu.

Ostrów tumski

W niedalekim sąsiedztwie Villi Art Novis mieści się kolejna wrocławska perełka – Ostrów Tumski, najstarsza część Wrocławia. Urokliwe trasy spacerowe nad rzeką, zabytkowa archikatedra Św. Jana Chrzciciela, Muzeum Archidiecezjalne – to niewątpliwie należy odwiedzić. Wieczorową porą warto przejść się tam po raz drugi, by podziwiać magię Ostrowa Tumskiego po zmroku.

Ogród botaniczny

Wycieczkę po Ostrowie Tumskim warto zakończyć w Ogrodzie Botanicznym, gdzie znajdziemy mnóstwo gatunków roślin, szklarnie, rozmaite oczka wodne i ławeczki. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym zapewni niezapomniane spotkanie z naturą.

Mostek Pokutnic (Mostek Czarownic)

Wrocław bywa nazywany miastem mostów. Nie wiadomo dokładnie, ile ich jest. Prawdopodobnie pomiędzy 100 a 300, co zależy od sposobu liczenia.
Najwyżej położonym mostem jest mostek pokutnic zwany również mostkiem czarownic. Jest to kładka na wysokości 45 metrów łącząca dwie wieże polskokatolickiej katedry św. Marii Magdaleny. Po pokonaniu krętych schodów zobaczymy jedną z piękniejszych panoram urokliwego Wrocławia.

Hydropolis

Doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych – Hydropolis to centrum informacyjne ukazujące procesy, w których pierwsze skrzypce gra woda. Od udziału w ciele człowieka, po funkcjonowanie w prądach kształtujących klimat na Ziemi. Niezwykle przydatne i ciekawe miejsce odwiedzane tłumnie przez wrocławian, ale  i turystów – dla wielu z nich główny powód, by zarezerwować nocleg we Wrocławiu.

Hala stulecia

Hala stulecia to jedno z 15 miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce. Jest jednym z najistotniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku, a także ważnym symbolem Wrocławia.

ZOO Wrocław i Afrykarium

Rewelacyjna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce – powstał w 1865 roku. Wchodząc do środka, zobaczysz z bliska największą w Polsce liczbę gatunków zwierząt, w tym wiele osobników zagrożonych wyginięciem. Niesamowite wrażenie robi nowoczesny pawilon Afrykarium. Wizyta w nim zapewnia unikalne przeżycia, przenosząc zwiedzających na czarny ląd.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka to dzieło, które powinien zobaczyć każdy. Niesamowita praca malarzy, którzy przez 9 miesięcy w latach 1893-1894 tworzyli ten obraz, pozwala przenieść się do dnia 4 kwietnia 1794 roku na pole bitwy pod Racławicami. Można poczuć się jak naoczny świadek bitwy, w której wojska pod dowództwem Tadeusza Kościuszko zwyciężają nad Rosjanami.

Panorama Racławicka to największy istniejący obraz w Polsce. Z jego powodu turyści licznie odwiedzają miasto i  oblegają wrocławskie hotele. Monumentalne dzieło o wysokości 15 metrów i długości 114 metrów imponuje wielkością oraz realizmem przedstawionych scen. Dzięki połączeniu obrazu olejnego, odpowiedniej perspektywy, elementów dekoracyjnych, a także odpowiedniego oświetlenia, udało się stworzyć wrażenie trójwymiarowości. Całą inscenizację objaśnia lektor, który pomaga wczuć się w klimat tamtych wydarzeń. 

Art Novis, Wrocław

Nasze Pokoje

Pokój typu Double
od 200 /noc
od 200 /noc

Pokój dwuosobowy Elegancki pokój o nowoczesnym wystroju dostosowany do wygody dwóch gości. Jeśli poszukujesz hotelu we Wrocławiu ...

Szczegóły pokoju

Pokój typu Double

 • Metraż: 14-16m2
 • Maks osób: 2
Pokój dwuosobowy z Balkonem
od 266 /noc
od 266 /noc

Szczegóły pokoju

Pokój dwuosobowy z Balkonem

 • Maks osób: 2
Pokój typu Comfort
od 241 /noc
od 241 /noc

Komfortowy pokój dwuosobowy z 1 lub dwoma łóżkami Wygodny i przestronny pokój został urządzony w eleganckim stylu, stonowanej ...

Szczegóły pokoju

Pokój typu Comfort

 • Metraż: 18-20m2
 • Maks osób: 2
Pokój dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami i klimatyzacją
od 222 /noc
od 222 /noc

Pokój dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami klimatyzacją Wyjątkowy dwuosobowy pokój z łóżkiem oraz klimatyzacją znajduje się ...

Szczegóły pokoju

Pokój dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami i klimatyzacją

 • Metraż: 14m2
 • Maks osób: 2
Pokój trzyosobowy
od 292 /noc
od 292 /noc

Komfortowy pokój trzyosobowy Wygodny i bardzo przestronny pokój został urządzony w eleganckim stylu, stonowanej kolorystyce, z dbałością ...

Szczegóły pokoju

Pokój trzyosobowy

 • Metraż: 18-22m2
 • Maks osób: 3
Pokój typu Deluxe z balkonem
od 342 /noc
od 342 /noc

Przestronny pokój czterosobowy typu deluxe z balkonem Przestronny pokój dla czterech osób to idealna propozycja dla rodziny lub grupy ...

Szczegóły pokoju

Pokój typu Deluxe z balkonem

 • Metraż: 25-30m2
 • Maks osób: 4
Pokój typu Deluxe
od 331 /noc
od 331 /noc

Apartament czteroosobowy Przestronny pokój dla czterech osób to idealna propozycja dla rodziny lub grupy znajomych. Nowoczesny design, elegancja ...

Szczegóły pokoju

Pokój typu Deluxe

 • Metraż: 20m2
 • Maks osób: 4
Apartament Premium z jedną sypialnią
od 373 /noc
od 373 /noc

Apartament czteroosobowy typu Premium Przestronny apartament dwupokojowy mieszczący cztery osoby, to przestrzeń dla wyjątkowo wymagających gości.

Szczegóły pokoju

Apartament Premium z jedną sypialnią

 • Metraż: 30m2
 • Maks osób: 4
Pokój rodzinny z klimatyzacją
od 396 /noc
od 396 /noc

Przestronny pokój pięcioosobowy  Wygodny i bardzo przestronny pokój został urządzony w eleganckim stylu, stonowanej kolorystyce ...

Szczegóły pokoju

Pokój rodzinny z klimatyzacją

 • Metraż: 20-24m2
 • Maks osób: 5
Pokaż wszystkie

Księcia Józefa Poniatowskiego 13
50-326 Wrocław, Polska

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najlepsze promocje oraz oferty specjalne w pierwszej kolejności.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij